Latvian Drift Cup 2010, 3. posms, 2010 gada 24. Jūlijs, lidlaukā Vaiņodē

24.jūlijā Liepājas rajona Vaiņodes lidlaukā norisinājās DC Racing Weekend. Šis pasākums apvienoja Latvian Drift Cup 2010, 3. posmu un Dragreisu.
Andris Vaiņodes lidlauka teritorijā ieradās jau 23. jūlijā uz oficiālo treniņu dienu un bija paredzēts, ka jau piektdienā būs pirmās kvalifikācijas, bet laika apstākļu dēļ, kuri piektdien nemaz nelutināja ne sportistus, ne organizatorus, kvalifikācija tika pārcelta uz sestdienas rītu.
Jau nedēļu pirms sacensībām RAIS aktīvi darbojās pa garāžu uzstādot un labojot  savam sporta autiņam hidraulisko rokasbremzi, sajūgu, bet izrādās, ka palika vēl kas nepamanīts – aizmugurējie augšējie atbalsti. Piektdienas vakarā veicot riepu testus uz seguma tika manīta jocīga skaņa, kas nāca no mašīnas aizmugures. Jau pēc acumirkļa tā pārvērtās milzīgā klaboņā. Andris uzreiz saprata, kas ir noticis un kādēļ mašīnā ir tāds troksnis. Pulkstenis deviņi vakarā, Vaiņode, lidlauks – kaut kas bija jāsadomā, bet apziņa, ka jau nākamajā dienā 10:00 jābūt uz strīpas uzdzina stresu.

Tika darīts viss iespējamais – sameklēts, sazvanīts meistars un tā Andris brauca 40 kilometrus pa šoseju ar ātrumu 40 km/h ar cerību, ka varēs salabot mašīnu, lai būtu iespējams startēt sacensībās. Meistars izrādījās apķērīgs un ātri vien puiši ķērās pie darba – metināšanas – viss tika darīts paaugstinātos bīstamības apstākļos, jo atbrīvot mašīnu no salona nebija laika un, lai arī bija iespējas, ka mašīnas salons tulīt, tulīt aizdegsies puiši nezaudēja garu un možumu- turpināja darīt iesākto.
Viss izdarīts un Andris jau tuvu rītam atgriežas trases teritorijā.

 

Sestdiena, sacensību diena. Jau no plkst. 08:00 visi sportisti gatavībā, ar nepacietību gaida iespēju braukt. Laiks šķita ideāls – ne mākonīša. Diena sākās ar Drifta treniņbraucieniem, kuriem sekoja kvalifikācijas Street klasei un Pro klasei. Latvijas Drifta kausā piedalījās 41 dalībnieks, no kuriem 5 – Igaunijas sportisti.

Visas auto štelles, remonti un traki ekstrēmās situācijas Andri bija tā nogurdinājušas, ka braukt vairs nebija spēka, līdz ar to nemaz nekvalificējās.

 

Latvijas Drifta Kausa A fināla rezultāti:
1.vieta Raimonds Tihonovs
2.vieta Edijs Ļaksa
3.vieta Jevgēnijs Kuprijanovs
4 vieta Edmunds Ērglis

Vaiņodes posms atkal lika mazliet pamainīties kopvērtējuma tabulai, kā rezultātā pēdējos posmos sagaidāma ļoti spraiga cīņa. Punktu pārsvars starp dalībniekiem nav liels, tātad sagaidām vēl pārsteigumus, spraigas cīņas un azartiskus turpmākos posmus.
Lielu paldies vēlamies pateikties skatītājiem, tiem, kuri bija gatavi mērot šādu ceļu un ierasties uz pasākumu, paldies uzticīgajiem drifta faniem.

Sazinies ar mums šeit

SIA LIVIKO, Duntes iela 23a, Rīga, LV-1005, tālr.:(+371) 67216311

SIA LIVIKO - STARTER oficiālais izplatītājs Latvijā